دم کدام جانور دوباره می روید؟
اگر جانور دیگری به مارمولک حمله کند و دمش را بکند دم جدا شده روی زمین تکان می خورد و این حرکت توجه دشمن را جلب می کند و مارمولک فرصتی می یابد تا فرار کند. پس از مدتی دوباره دم جدیدی در انتهای بدن مارمولک می روید .
چه عاملی باعث می شود کروکد یل بخندد؟
حتی اگر به نظر برسد که کروکدیل می خندد باید بدانید که این جانور هیچ وقت نمی خندد . او برای اینکه حرارت داخل بدنش خارج شود و خود را خنک کند آرواره ی بزرگش را طوری باز می کند که به نظر می رسد در حال خندیدن است.
کدام خزنده مادری دلسوز است؟
بیشتر خزنده ها تخم ها و بچه های خود را رها می کنند تا به تنهایی بزرگ شوند . اما کروکدیل مادر آشیانه خود را در برابر پرنده ها و دیگر جانوران شکمو و گرسنه محافظت می کنند . سپس به نوزادان خود کمک می کنند تا از پوسته تخم خارج شوند و آنها را  در دهان می گذارد و به میان آب می برد.
 چه تفاوتی بین قورباغه و وزغ وجود دارد؟
قورباغه ها معمولا پوستی صاف و نرم و پاهای بلندی برای پریدن دارند .بیشتر وزغ ها پوستی بر آمده دارند و راه می روند.
اسکلت کدام جانوران خارج از بدن آنها قرار دارد؟
اغلب جانوران کوچک، پوست سختی دارند که استخوان بندی خارجی آنها نامیده می شود. این استخوان بندی خارجی، بدن نرم جانور را مثل یک استخوان بندی واقعی نگه می دارد و از آن محافظت می کند .
چشم های کدام پرنده در پشت سرش است ؟
جغدها در پشت سر چشمی ندارند؛ اما گاهی تصور می شود که در پشت سرشان چشم دارند! گردن این پرنده آن قدر نرم و قابل انعطاف است که به راحتی می تواند آن را بچرخاند و پشت سرش را ببیند .
چرا رنگ فلامینگو صورتی است؟
فلامینگو، رنگ غذای مورد علاقه ی خود یعنی میگو را جذب می کند. اگر به اندازه کافی میگو نخورند، خاکستری می شوند .
چرا کاکتوس ها خار دارند؟
خارهای کاکتوس مانند حصارهای سیم خاردار هستند، آنها از این گیاه محافظت می کنند و اجازه نمی دهند جانوران آن را بخورند .
طلای سیاه چیست ؟
معمولا مردم به نفت خام طلای سیاه می گویند؛ چون نفت خام یکی از گرانبهاترین منابع طبیعی سیاره ی ماست. هرجا نفت خام پیدا شود ، مردم ثروتمند می شوند .
آیا می دانید که :
خورشید آشنای ما ، یک کارخانه غول پیکر انرژی است . به دلیل آنکه خورشید از زمین بسیار دور است ، تنها قسمت کوچکی از انرژی اش را به زمین می فرستد جای خوشبختی است که ما تنها این قمست کوچک را دریافت می کنیم . اگر ما کل انرژی خورشید را دریافت می کردیم زندگی غیر ممکن می شد.
چرا درختان برگ دارند؟
گیاهان برای زنده ماندن ، به برگ نیاز دارند. برگ ها در واقع کارخانه مواد غذایی گیاهان هستند . برگ گیاه ، ماده چسبناک و سبز رنگی به نام کلرو فیل دارد که از آب، نور خورشید و گاز کربنیک موجود در هوا استفاده می کند و برای گیاه غذایی شیرین می سازد . این غذا به صورت یک مایع چسبناک که همان شیره گیاه است، در درخت جریان می یابد .
چه نوع گیاهی در آب می روید ؟
نوعی نیلوفر آبی در لجنزارهای آمریکای جنوبی می روید که ریشه ندارند. برگ های این گیاه در سطح آب شناور است تا بتواند نور آفتاب را جذب کند.
 
کوچکترین گیاه کدام است؟
نوعی جلبک های دریایی هستند که با میکروسکوپ دیده می شوند نام آنها فیتو پلانکتون(پلانکتون های گیاهی ) نام دارد. آنها به قدری ریزند که نهنگ ها در هر جرعه آبی که می نوشند میلیون ها پلانکتون ها را یکباره می بلعد.
کدام گیاه حشرات را شکار می کند؟
گیاه گوشت خواری بهنام شجرالحشرات یا علف مگس گیر نام دارد. کافی است حشره ای با یکی از پرزهای انتهای برگ باز شجرالحشرات تماس پیدا کند، برگ بلافاصله بسته می شود. نوع دیگر گیاه گوشتخوار که در دریا زندگی می کند اتریکولر نام دارد .
بدبوترین گل کدام است؟
نوعی گل شیپوری بد بو وجود دارد که بوی شبیه گوشت گندیده دارد.
کدام گیاه خوش طعم و معطر است ؟
ادویه جات همگی جزو گیاهان هستند، ادویه ها از قسمت های مختلف گیاه به دست می آیند ، مثلا فلفل از دانه گیاه ، دارچین از پوسته، و زنجبیل از ریشه گیاه به دست می آید.
استخوان بدن انسان چند عدد است؟
در بدو تولد تقریبا 350 عدد است وقتی بدن به رشد نهایی می رسد ، تعداد استخوان ها تقریبا به 200 عدد می رسد . استخوان هایی که غایب می شوند از بین نمی روند بلکه در زمان رشد بدن، بعضی از استخوان ها ی کوچک به تدریج به استخوان های دیگر می پیوندند و استخوان بزرگتری را تشکیل می دهند .
چرا سکسکه می کنیم ؟
در زیر شش ها ، عضله بزرگی به نام دیافراگم قرار دارد که در نفس کشیدن به ما کمک می کند ، وقتی سکسکه می کنیم، به این علت است که این عضله ناگهان وارد شش ها می شود و دریچه ای که در ابتدای نای قراردارد ، برای جلوگیری از هجوم هوا ناگهان بسته می شود . این عمل چنان به سرعت جریان هوا را قطع می کند که تمام بدن شما تکان می خورد .
اندازه قلب چقدر است ؟
همزمان با رشد بدن ، قلب هم رشد می کند ، جثه ما هر اندازه که باشد ، اندازه قلب ما کمی بزرگ تر از مشت دست ماست .
چرا پلک می زنیم ؟
چشم های ما دائم اشک تولید می کنند ، اما عده ای تصور می کنند که این اتفاق فقط وقتی می افتد که ما گریه می کنیم با بر هم زدن چشم ها و یا با پلک زدن ، اشک در تمام سطح چشم پخش می شود تا چشم ها خشک نشوند.
چرا شکم گاهی غر غر می کند؟
وقتی معده چند ساعت خالی می ماند ، پر از هوا می شود . در این حالت ، معده کار همیشگی خود را شروع می کند و چون فقط باید هوا را خورد و له کند و غذایی در آن نیست ، صدایی که کمی شبیه رعد است ، به وجود می آید.
نخستین آسمان خراش دنیا در چه تاریخی ساخته شد ؟
در سال 1885، ساکنان شهر شبکاگو ، وقتی نخستین ساختمان ده طبقه را در این شهر دیدند ، تعجب کردند. این بنا ، اولین آسمان خراش دنیا بود .
سقف کدام بنا وقتی هوا آفتابی و مساعد است باز می شود؟
سقف ورزشگاه اسکای دوم شهر تورنتو در کانادا باز و بسته می شود. وقتی هوا مساعد و آفتابی است سه صفحه غول پیکر فولادی کنار می روند تا تماشاچیان در ورزشگاهی رو باز به تماشای مسابقات بنشینند. اگر باران شروع شود سقف ورزشگاه دوباره بسته می شود .
کوچکترین پرنده کدام است؟
در جنگل های مناطق گرمسیری ، پرنده هایی وجود دارند که از پروانه ها هم کوچکترند . نوعی مرغ مگس در کوبا وجود دارد که بی شک از همه پرنده ها کوچکتر است . این پرنده به اندازه چشم شترمرغ است و می تواند در انتهای یک مداد بنشیند.
هر پرنده چند پر دارد؟
هرچه پرنده بزرگتر باشد، پرهای آن هم بیشتر است، یک مرغ مگس تقریبا 900 پر، و یک قو 25000پر دارد ! پرهای پرنده ها اندازه ها و شکل های گوناگونی دارند. کرک های نرم پرنده ، بدنش را گرم نگه می دارد و بقیه پرهایش او را از باران حفاظت می کنند . پرهای ضخیم تر هم به او قدرت پرواز کردن می دهند .
منقار کدام پرنده شبیه نیزه است ؟
باکلان، نوعی پرنده دریایی است که خوراکش قورباغه و ماهی است . این پرنده در هنگام شکار  ساعت ها بدون حرکت در آب می ماند و وقتی یک ماهی به او نزدیک می شود با نو ک تیز و نیزه مانندش آن را صید می کنند .
بزرگترین عقاب کدام است ؟
بزرگترین و قوی ترین عقاب هارپی است . او حتی از یک سگ نژاد دانمارکی نیز بزرگتر است . این عقاب که در جنگل های گرمسیری آمریکای جنوبی زندگی می کند ، میمون ها را با چنگال های مرگبار خود از میان درختها بیرون می کشد و شکار می کند .
زیباترین پرنده کدام است ؟
  
در فصل جفت گیری پرنده ی بهشتی نر، پرهای زیبای خود را باز می کند . وقتی پرنده ماده از کنار او می گذرد او برای فریفتن پرنده ماده سرش را پایین می برد تا پرهای زیبایش زیباتر و جذاب تر شوند، آن گاه پرنده ماده از میان پرنده های نر یکی را که از همه زیباتر است انتخاب می کند.
کدام پرنده ترسناک است ؟
هاک ایگل که نوعی عقاب است وقتی وحشت زده می شود دیگران هم را می ترساند چه طور؟ اینطور که وقتی احساس خطر می کند پرهای خود را بلند تر می کند و جثه بزرگش بزرگتر و به قدری ترسناک می شود که دشمن را فراری می دهد
 
بزرگترین پرنده کدام است ؟
  شترمرغ بزرگترین پرنده است . قد این پرنده ۵/۲متر است .
کدام پرنده از همه پرنده ها سریع تر پرواز می کند ؟
     مرغابی شمالی با سرعت 100 کیلو متر در ساعت پرواز می کند .
تخم کدام پرنده شبیه سنگ است؟
 
پرنده ای به نام سلیم، روی زمین تخم مرغ می گذارد، چون آشیانه اش روی زمین است،   تخم های این پرنده کاملا شبیه سنگ هستند و در میان سنگ های ساحل گم می شوند.
کدام پرنده جمجمه ای شبیه کلاه ایمنی دارد؟
غاز دریای شمال یک غواص ماهر است. او از ارتفاع زیاد به دریا شیرجه می زند تا ماهی ها  را صید کند. استخوان جمجمه این پرنده بسیار ضخیم است و مغز او را مثل کلاه می پوشاند و  در برابر ضربه ها حفظ می کند . او می تواند به آسانی داخل آب شیرجه بزند.
 
بزرگترین خزنده کدام است؟
کروکدیل بزرگترین خزنده ی جهان است . این جانور غول پیکر که طول آن به بیش از 7 متر می رسد، در سواحل رودخانه های جنوب آسیا و استرالیا زندگی می کند.
بزرگترین مار جهان کدام است ؟
اناکوندا ، ماری است که در آمریکای جنوبی زندگی می کند . طول این مار تقریبا برابر با طول یک اتوبوس ، یعنی حدود 10 متر است.
مارمولک می تواند روی دو پاه راه برود؟
بعضی از مارمولک ها روی دو پا راحت و سریعتر می دوند تا روی چهار پا، برای مثال اژدهای دریایی که ترجیح می دهند هنگام حمله دشمن فرار کنند ، وقتی می ترسند، ناگهان روی پاهای قوی عقب خود بلند می شوند و با سرعت خود را از چنگ دشمن نجات می دهند .
چه تفاوتی بین قورباغه و وزغ وجود دارد؟
قورباغه ها معمولا پوستی صاف و لزج و پاهای بلندی برای پریدن دارند. بیشتر وزغ ها پوستی بر آمده دارند و راه می روند.
اسکلت کدام جانوران خارج از بدن آنها قراردارد؟
اغلب جانوران کوچک پوست سختی دارند که استخوان بندی خارجی آن ها نامیده می شود. این استخوان بندی خارجی، بدن نرم جانور را مثل یک استخوان بندی واقعی نگه می دارد و از آن محافظت می کند.
 

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم اسفند ۱۳۸۸ساعت 6:21  توسط مسعود آتشی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
راه زندگی از مدرسه می گذرد و هدف مدرسه‌، تربیت برای فرداست نه برای امروز همچنان که احساس موفّقیّت امروز ، رمز موفّقیّت های فرداست .

پیوندهای روزانه
تعلیم و تربیت (شکراله صالحی)
دبستان دخترانه قیام(خانم محمدی)
دبستان مقصودی ورزنه( بوجاری)
قلم دانش آموز
دبستان شهیدجاوید
زندگی من(سحر)
آموزش ابتدایی (جعفری داراب)
دانش آموزان کلاس اولی من(فلاحی بوشهر)
پایه دوم ابتدایی -خانم رسولی دیر
یادداشت های یک معلم-شیما
عشق معلمی- گراوند
گروه آموزشی دشتستان
آب آبی دریا آبی-خانم دشتی
معلم ابتدایی(افشین)
انجمن ناشنوایان(شریعت احمدی)
ویست آوا - خوانسار
معلم توانا- سیدمحسن محمدی
بار امانت آسمان
ابتدایی(،نوروزی - کهریزک)
بچه های کلاس اولی من(فریده)
پیک آموزشی(لطفی - زرین شهر)
دفتر بابام(هادی-رشت)
آموزش ابتدایی(فیاض پور-مشهد)
بابا آب داد(موسوی-کنگان)
کاریکلماتور(سهراب گل هاشم)
آموزشگاه بدر(ویدا محمدی)
وکام 2(رامین مرادی-کرمانشاه)
آموزش ابتدایی شهرستان دشتی
پایه دوم ابتدایی( کشور کویت - مریم معظمی)
معلم نامه
آموزگاران (حیدر کاکاوند)
سپاس معلم
بزرگترین وبلاگ جهان شناسی
علوم تجربی (سراج زاده)
سایتهای آموزشی(احمد محمدنژاد)
اشعار سید محمدرضاهاشمی زاده
بانك اطلاعات آموزش پرورش ايران
مشاوره تحصیلی (حامد حیدری)
سازمان سنجش
گوگل
یاهو
روش تدریس (بابک اسماعیلی)
کودکان پیش دبستانی
مجلات رشد
صدای معلم صدای شماست
آموزش ابتدایی زیر بنای آموزش وپرورش
آموزش نیوز
گروه درسی دوم (آسیابی)
آموزگار (اصغرآمالی) ملکان
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
شهریور ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
مهر ۱۳۸۹
تیر ۱۳۸۹
خرداد ۱۳۸۹
اردیبهشت ۱۳۸۹
فروردین ۱۳۸۹
اسفند ۱۳۸۸
دی ۱۳۸۸
آذر ۱۳۸۸
آبان ۱۳۸۸
مهر ۱۳۸۸
شهریور ۱۳۸۸
مرداد ۱۳۸۸
تیر ۱۳۸۸
اردیبهشت ۱۳۸۸
فروردین ۱۳۸۸
اسفند ۱۳۸۷
بهمن ۱۳۸۷
دی ۱۳۸۷
آذر ۱۳۸۷
آبان ۱۳۸۷
آرشیو موضوعی
چرا شاد نیستیم؟
اگر قره‌قاج نبود
برقراری رابطه انسانی با کودک
مفاهیم نقاشی کو دکان
نکات دستوری بخوانیم وبنویسیم پنجم
تاریخچه زمین
پیشنهاد به مدیران آموزشگاهها
عنوان : طرح درس بخوانيم دوم
طرح درس فارسی پنجم
مهارت های زندگی
خلاقیت در کودکان
عصبانیت
رازهای دست دادن
نامه ابراهام لينكلن به آموزگار فرزندش
شیوه ی تصحیح دیکته ی (املای) فارسی در کلاس های دوم
شیوه ی تصحیح دیکته ی (املای) فارسی در کلاس اوّل
خاطره
كتاب علوم تجربی پایه اول دبستان (پنج فصل دوم)
به نظر شمادختران با هوش ترند یا پسران
در مورد کرم خاکی بیشتر بدانیم
اضطراب امتحان
سروده هایی ار آقای عسکر نجفی مدرس بخوانیم وبنویسیم
عوامل مؤثر بر بدخطی دانش آموزان ابتدایی
كتاب علوم تجربی پایه اول دبستان (پنج فصل آ ول)
عکس های گردهمایی معلمین راهنما دیماه 87
گرما چیست؟
بازخوردهای توصیفی
تنفس (عباس جوکار از شیراز)
ارزشیابی توصیفی
مومیایی چیست؟
اصولی که در طرح درس نویسی باید رعایت شود
نشانه های امیدواری
شماره تماس معلمين راهنمااستان بوشهر
عکس های دانش آموزانم
معلول پر تلاش
فعالیت های بخوانیم در کتاب فارسی چهارم و پنجم
تاريخچه تکامل پرچم ايران
ويژگيهاي مدرسه خوب
ارزشيابي چيست و چند نوع است؟
14 طرح انشای آموزشی
14طرح و روش املای آموزشی برای کلاس اول ابتدایی
تقسيم بندي موجودات زنده
استفاده انسان از باكتريها
بیشتر بدانیم
بیماری ها
مسابقه
تاریخچه هندسه
عددپی و تخت جمشید
روان شناسی رنگ ها
آموزشگاه رازی برازجان
عجایب هفثگانه
معنی سین های سفره نوروز
جه کسی پنی سیلین را شناخت؟
واحد تومان از کجا آمده است؟
سرگذشت باغ ارم شیراز
روان شناسی امضاء
الفبای معلمی در مدارس
پیوندها
پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
روزنامه کیهان
واحد مرکزی خبر
روزنامه جام جم
سایت بازدم
فیش حقوق فرهنگیان
وزارت آموزش و پرورش
سازمان آموزش و پرورش بوشهر
مدیریت آموزش و پرورش دشتستان
هفته نامه اتحاد جنوب
سایت ایسنا
سایت سوک
سایت ارم نیوز
سایت تابناک
سایت استانداری بوشهر
دفتر آموزش و خلاقیت پیش دبستانی و ابتدایی
خبر گزاری فارس
لغت نامه دهخدا
صندوق ذخیره فرهنگیان
سایت: شیعه نیوز
جستجو گر تصویر
آپلود عکس
گالری عکس
شهر برازجان
شهرداری برازجان
فرماندار دشتستان
دفتر امام جمعه برازجان
اداره ثبت احوال دشتستان
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

تقویم اخبار